Як передає Укрінформ, про це генеральний директор державного підприємства "Ліси України" Юрій Болоховець повідомляє у Фейсбуці.
"Наші єгері моніторять процес міграції тварин із зони бойових дій. Окрім міграції оленів та лосів на Дніпропетровщину з Донеччини, в регіон приходять і хижаки – вовки, лисиці та єнотовидні собаки", - ідеться у повідомленні.
За його словами, з дозволу обласних військових адміністрацій проводиться регулювання їхньої чисельності, якщо це починає завдавати загрозу популяціям інших тварин, фермерським господарствам та місцевим жителям.
"Завдяки таким заходам минулого року було виявлено десять випадків сказу серед хижих тварин", - додав Болоховець.
Читайте також: Забруднені узбережжя, загиблі птахи і дельфіни: в Україні оцінили збитки від російського мазуту у Чорному морі
Також за його словами, кліматичні зміни порушили звичний ритм життя тварин.
Через теплу зиму у горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Вони блукають угіддями в пошуках їжі та часто відвідують підгодівельні майданчики для парнокопитних, де є кукурудза.
Змістився графік шлюбного періоду. У Чернівецькій області у оленів, козуль та навіть кабанів, гін тепер розпочинається раніше.
На Поліссі під загрозою майбутній приплід зайців. Зазвичай він припадає на березень, але через теплу погоду і січневі відлиги цей процес може зміститися на лютий. Якщо раптом вдарять сильні морози, молодняк може загинути, адже зайці не роблять надійних укриттів для своїх дитинчат.
Через зміну клімату на Південь мігрували шакали, які скорочують популяцію довговухих та фазанів.
На Слобожанщині дикі качки залишилися зимувати на місцевих водоймах і тепер потребують підгодівлі.