У зв᾽язку з нестабільною ситуацією на фінансовому ринку все більше людей бажають зберегти свої накопичення, а в деяких ситуаціях навіть збільшити їх. Найвигідніше і найбезпечніше тримати свій капітал у відносно стабільній валюті — доларах або євро. При цьому можна мати непоганий дохід (купуючи та продаючи валюту на фінансових біржах). Для більшої надійності рекомендується тримати кошти одразу в двох популярних грошових одиницях. Однак, найбільш актуальною являється європейська валюта.
Курс євро в Україні: прогнози та поради
Велика кількість населення України їдуть закордон на заробітки чи відпочинок, тому постає потреба вигідно продати або купити євро. Провести фінансову операцію можна як в установі банку, так і через інтернет, що є досить зручним і практичним способом.
Курс валют постійно змінюється: євро то зростає, то падає в ціні. Зробити чіткий прогноз досить складно, проте слід зауважити, що європейська валюта залишається однією з найстабільніших. При аналізі та прогнозах курсів валют на 2021 рік спеціалісти фінансових організацій опирались на результати минулих років. Чим стабільнішою буде європейська валюта, тим більший попит вона матиме.
Курс євро в 2021 році, як і інших грошових одиниць, залежить від:
- економічної ситуації в країні і світі (вона може збільшитись на 4%);
- рівня внутрішнього валового продукту (прогнозується його збільшення на 5-6%);
- виходу з кризи пов᾽язаної з пандемією;
- інфляції;
- рівня безробіття (по прогнозам експертів даний показник знизиться на 8%).
Більшість аналітиків прогнозують, що курс європейської валюти буде відносно стабільним та коливатиметься в межах 30-32 гривень за 1 євро. Спеціалісти рекомендують зберігати кошти саме в цій грошовій одиниці.
Де придбати європейську валюту?
Проводити фінансові операції з купівлі/продажу іноземної валюти можна двома способами: в установах банку та в онлайн-обмінниках. Варто зауважити, що потрібно підходити до вибору організації досить ретельно, так як існує велика вірогідність натрапити на сайт шахраїв. Тому не слід звертати увагу виключно на вигідний курс обміну, але й упевнитись в надійності фінансових партнерів.
В різних організаціях може спостерігатись невелика різниця в значеннях курсу. Це зумовлено комісійними зборами, які присутні у будь-якій фінансовій установі. Чим більший цей відсоток, тим меншою буде вигода клієнта. Обмінники, які працюють онлайн, зазвичай утримують мінімальну комісію, тому співпрацювати з ними досить вигідно. Це стосується клієнтів, які бажають провести безготівковий обмін. Якщо ж потрібна готівка, то даний вид обміну не є кращим варіантом, бо потрібно буде платити додаткові проценти.