Сильні снігопади і холоди доставили чимало незручностей автомобілістам. Негода стала причиною серйозних дорожніх заторів, великі кучугури у дворах часом заважають припаркувати машину, а ризик потрапити в ДТП став значно вищим. Втім, не меншу небезпеку для машин представляє раптово зійшов з даху сніг.
На жаль, подібні інциденти вже не рідкість. У соцмережах і новинних репортажах можна побачити досить роликів, де брили льоду і снігу буквально знищують припарковані машини. Хто винен в таких пригодах, якою може стати компенсація за пошкодження і куди слід звертатися водіям - в нашому матеріалі.
Дзвонимо в поліцію
Вийшовши на вулицю і виявивши, що його на його машину впав величезний ком снігу або гігантська бурулька, автомобілісту в першу чергу необхідно зателефонувати в поліцію і викликати на місце інциденту співробітника відомства. Якщо машина при цьому була припаркована у дворі житлового будинку, слід довести до відома представників керуючої компанії ЖЕКу.
Викликати ДАІ в цьому випадку не має сенсу, тому що такі випадки не вважаються ДТП. Однак якщо в момент падіння снігової кулі машина перебувала в русі, слід звернутися саме в Державтоінспекцію. Також ДАІ необхідно викликати, якщо автомобіль був пошкоджений снігоприбиральної технікою.
Каско і ОСАГО
При наявності поліса каско слід зателефонуйте в свою страхову компанію і детально описати те, що сталося. Далі співробітник фірми детально розповість про подальші дії. Швидше за все, водія попросять:
- зафіксувати всі обставини інциденту,
- подати заяву на отримання виплати.
Що стосується поліса, то він страхує цивільну відповідальність водія, тому при падінні снігу з даху просто-напросто не працює.
Хто за це відповідає
Як пише сайт Consultant, відповідальність за подібні інциденти, зрозуміло, несуть ті, хто належним чином не очистив дах або не встановив стрічки і попереджувальні таблички. Однак в цьому випадку все залежить від типу будівлі. Наприклад, за багатоквартирний житловий будинок найчастіше відповідають керуюча компанія, ЖЕК або ОСББ. Якщо брила снігу обвалився з приватного будинку, відшкодування збитків можна вимагати від власника будівлі.
Слід пам'ятати, що в компенсації збитку водієві відмовлять, якщо він залишив свій автомобіль під спеціальної огороджувальної стрічкою, яку зазвичай встановлюють на період прибирання снігу або льоду. Це ж стосується ігнорування спеціальних застережливих табличок і покажчиків. До речі, в таких обставинах водій отримає відмову у виплатах і по полісу КАСКО.
Правильно фотографуємо автомобіль
В очікуванні прибуття дільничного автовласникові, який потрапив в неприємну ситуацію, необхідно правильно сфотографувати пошкоджену машину. Для цього цілком підійде смартфон з хорошою камерою. Перед фіксацією ушкоджень ні в якому разі не забирайте з автомобіля сніг або бурульки, що впали. Бажано, щоб на знімках було видно номер будинку і назва вулиці і номерний знак машини. Також слід спробувати визначити точку падіння брили снігу на автомобіль і також її сфотографувати. Ще потрібно зробити знімок, на якому було б показано, що машина не порушує правил парковки.