В останні роки курчата-бройлери багато разів підлягали селекційним змінам для виробничих цілей. На стан птиці впливає не тільки генотип, а й правильні умови утримання та відповідний спосіб годівлі – комбікорм для бройлерів.

Суть правильного раціону харчування

Забійна птиця відрізняється:

  • швидким зростанням,
  • низьким вмістом жиру в тушці,
  • високим вмістом м’яса доброї якості у відношенні до кісток,
  • хорошою конверсією корму,
  • здатністю м’яса до обробки.

Недарма курчата-бройлери характеризуються відносно коротким травним трактом і швидким метаболізмом. Це робить їхні харчові потреби високими.

Щоб бройлер важив 1,35 кг, потрібно приблизно 2,5 кг корму протягом 4 - 5 тижнів. Щоб отримати повний генетичний потенціал швидко зростаючих курей, потрібно правильно їх годувати на потрібному рівні. Годування бройлерів ділиться на 3 або 4 фази: спочатку пташенятам потрібно багато білка, тоді як на останніх двох стадіях потрібно багато енергетичних добавок.

Комбікорм для бройлерів

Як система годівлі бройлерів, так і тип і кількість використовуваних кормів залежать від температури навколишнього середовища - чим вона нижча, тим більше енергії повинні отримувати кури. Важливими є також система вирощування, умови утримання та поточні ринкові ціни на компоненти корму та готові суміші.

У випадку великих господарств, що характеризуються високою інтенсивністю вирощування, використовуються готові кормові суміші, призначені для різних вікових груп птахів. Зазвичай на упаковці сумішей можна знайти харчові рекомендації, підтверджені дослідженнями. Серед видів комбінованих кормів виділяють:

  • передстартер - для бройлерів у перші дні після вилуплення, застосовується до 5-го дня життя, впливає на правильну резорбцію жовчного міхура;
  • закваска - для курчат віком від 5 до 14 днів, коли вони мають найвищу потрібність у фосфорі, білку, кальції та лізині;
  • гровер - для бройлерів з 14-го дня життя до 7 днів до забою, комбікорм має меншу кількість загального білка і більше метаболічної енергії;
  • фінішер - застосовується з 7-го дня до забою і до самого забою, зменшується доза вмісту білка і збільшується кількість енергії.

Конкретні типи комбікормів відрізняються за розміром гранул. В основному вони базуються на зернових культурах (пшениця, тритикале, ячмінь, овес та кукурудза). Ви також можете знайти побічні продукти зернових відходів, кормові жири, насіння олійних культур та різні добавки (сушені бульйони, дріжджі тощо). Важливу роль у годівлі бройлерів відіграють також додаткові мінеральні корми, багаті мікроелементами та макроелементами.