Віртуальний хостинг (загальний, або shared-хостинг) – це технологія, при якій на одному фізичному сервері розміщується безліч сайтів різних власників. Користувачі поділяють спільні ресурси сервера:
- потужності процесора (CPU);
- оперативну пам'ять (RAM);
- дисковий простір;
- підключення до мережі Інтернет;
- IP-адресу.
Використання хостингу
Підходить віртуальний хостинг для початкових тарифів. Будуть добре працювати сайти, у яких:
кількість динамічних елементів невелика (коментарі, особистий кабінет для користувачів, спливаючі форми зворотного зв'язку);
невеликий обсяг бази даних, або вони функціонують без бази даних.
Якщо на сайті є «важкі» сторінки, наприклад, пошук інформації по сайту або складні фільтри для інтернет-магазинів, то варто розглядати тарифи середньої і високої цінової категорії. При використанні найдешевших тарифів, треба розраховувати на навантаження максимум до 1000-2000 відвідувачів в день.
Середні тарифи добре підходять для:
- маленьких і середніх інтернет-магазинів (зазвичай це регіональні сайти на 100 - 2000 товарів);
- регіональних новинних порталів;
- невеликих форумів.
Такі тарифи, за умови використання однієї з популярних CMS, можуть витримувати навантаження до 10 одночасних відвідувачів в секунду (5000-10000 відвідувачів на добу).
VIP або Premium тарифи дозволяють розміщувати:
- великі інтернет-магазини, що працюють по країні з асортиментом в десятки тисяч товарів;
- великі новинні портали. На таких тарифах провайдер надає потужний сервер і знімає практично всі ліміти.Вони можуть успішно конкурувати з послугою віртуальних серверів VDS / VPS.
Переваги та недоліки
Переваги виртального хостингу:
- Простота використання.Не потрібно налаштовувати сервер і програмне забезпечення самостійно. У разі використання віртуального хостингу все компоненти сервера вже налаштовані. За їх роботою стежать інженери провайдера. Технічні помилки в роботі сервера з вини користувачів повністю виключені.
- У разі апаратних проблем швидко вводиться в дію резервне обладнання, що мінімізує час простою. На віртуальному хостингу вже встановлені панелі управління з корисним функціоналом: створення резервних копій сайту, підключення SSL-сертифікатів і багато інших операц
- Доступна ціна. Початкові тарифні плани віртуального хостингу – це найдешевший варіант послуг провайдера.
- Недоліки хостингу:
- Ліміти на використання ресурсів. Головний недолік віртуального хостингу - це суворе лімітування доступних користувачеві ресурсів. Провайдер змушений робити це, оскільки сервер повинен одночасно обслуговувати велику кількість сайтів, що знаходяться на ньому.
- Поділ загальних ресурсів Виниклі технічні проблеми на сервері торкнуться всіх користувачів.
- Загальна IP-адреса. Поділ мережею та IP-адреси між усіма сайтами на сервері – це потенційна проблема.
(наприклад, Spamhaus) ведуть чорні списки IP-адрес, з яких відправляється небажана пошта (spam). Також існують чорні списки IP-адрес, які поширюють шкідливе програмне забезпечення (malware), наприклад, від Google.