Конвектори опалення - опалювальні прилади, що складаються з корпусу та теплообмінника. Теплообмінник виконаний з кольорового металу (мідь, мідь-алюміній) і є трубкою, як правило, круглого перерізу. Як можна помітити, площа трубки значно поступатиметься площі тих же радіаторів. Однак цей недолік з лишком компенсується ламелями (пластинами), встановленими перпендикулярно трубкам, з невеликими відстанями між ними. Таким чином, площа тепловіддачі збільшується у рази. На відміну від радіаторів, конвектори можуть опалювати великі за розмірами приміщення.
Водяні внутрішньопідлогові конвектори
Водяні внутрішньопідлогові конвектори опалення можуть встановлюватися в підлогу будь-якої частини приміщення, біля:
- стіни;
- вікон;
- дверей.
Водяні внутрішньопідлогові конвектори опалення, за типом конвекції поділяються на:
- конвектори із природною конвекцією;
- конвектори із примусовою конвекцією.
Якщо природна конвекція відбувається, як видно з назви, без участі будь-яких зовнішніх факторів (нештучна), то примусова конвекція здійснюється за рахунок додаткового обладнання – вентиляторів, котрим розраховано місце у корпусі. Вони значно посилюють конвекцію, тому й зростає ККД.
Відмінності між типами конвекції мало, але різниця в ефекті відчутна. Конвектори з примусовою конвекцією не мають безшумності, і додатково витрачають електрику, проте приріст потужності становить від 100 до 300% залежно від виробника.
Як працюють внутрішньопідлогові конвектори
Виготовляються вбудовані в підлогу конвектори у прямокутних прямих корпусах. При цьому за бажанням замовника виробник може зробити моделі радіусні, а також неправильної форми. Виробники роблять нестандартні конвектори тільки на замовлення.
Завдяки своїм характеристикам та властивостям, внутрішньопідлогові конвектори опалення можуть використовуватися як додаткові елементи системи опалення, для відсікання холодного повітря та проти утворення конденсату, а також як єдині джерела тепла. При цьому завдяки конвективному способу опалення приміщення опалюється не тільки швидко, але й більш рівномірно, ніж при використанні, наприклад, радіаторів. Холодне повітря, як відомо з фізики, опускається вниз. У корпусі воно розігрівається теплообмінником (трубкою та ламелями), і вже розігріте рухається спочатку вгору, і, по суті, здійснює круговий рух кімнатою.
Різниця полягає в тому, що конвектор краще відсікає холодний потік повітря від вікна, і так само рівномірність теплого повітря буде значно вищою, ніж при опаленні радіаторами, основним типом теплопередачі яких є випромінювання.