Після встановлення брекетів догляд за чистотою та здоров’ям зубів стає трохи складнішим. Не завжди просто очистити емаль від м’якого нальоту без брекетів, а з ними потрібно повністю змінити підхід до цього та набратися терпіння. Але нехай вас це не лякає, адже до таких змін дуже просто звикнути.

В першу чергу стоматолог чи ортодонт запропонує вам нову зубну щітку. Купити зубну щітку Oclean x10 в Україні краще за все на офіційному сайті за посиланням https://oclean.ua/products/oclean-x10-smart-toothbrush. Якщо вам потрібні щітки інших виробників, можна подивитися на сайтах великих українських ритейлерів.

Якою саме буде ваша щітка? Чи потрібні вам додаткові інструменти? Як часто їх використовувати? Будемо намагатися відповісти на всі ці питання нижче. 

Чому настільки важливо правильно очищувати брекети

З огляду на конструкцію системи, на ній дуже просто накопичуються залишки їжі. Згодом вони перетворюються на зубний наліт, який може затвердіти та стати зубним каменем. Такі відкладення на зубах є ідеальним місцем для розмноження бактерій. Саме продукти їх життєдіяльності руйнують емаль та викликають карієс.

Хоча прибрати зубний камінь можна навіть за тої умови, що ви носите брекети, все одно краще не допускати його появи у великій кількості. Тому що за той час, який він знаходитиметься на ваших зубах, вони вже можуть встигнути зіпсуватися.

Не варто бути й занадто прискіпливим до своїх зубів, щоб не пошкодити їх та ясна. Для цього потрібно обрати щітку з відповідною щетиною та інтенсивністю роботи. Якісні електричні щітки пропонує офіційний інтернет-магазин Oclean, мануальні ж або ручні моделі ви знайдете майже в будь-якому магазині з гігієнічним приладдям.

Також не забудьте проконсультуватися щодо чищення з вашим ортодонтом. Після встановлення системи він має показати:

  • техніку очищення;

  • основні рухи;

  • як користуватися всіма необхідними приладами.

Також уточніть, як часто вам слід ходити на професійне чищення зубів до стоматологічного кабінету.

Які інструменти вам знадобляться

В першу чергу, звичайно, потрібна щітка. Це може бути:

  • мануальна з щільною, але м’якою щетиною;

  • електрична ротаційна — підійде тільки в разі акуратного застосування не на найінтенсивніших режимах;

  • електрична звукова — завдяки коливанню щетинок та утворенню густої піни від пасти добре очищує навіть проміжки між зубами.

Окрім цього знадобляться ще йоржики для очищення ділянок зубів між брекетів, зубна нитка та іригатор. Іригатор потрібно використовувати останнім, щоб потік води видалив залишки їжі у важкодоступних місцях. Чистити зуби потрібно кожного дня, вранці та ввечері.

Хоча весь процес займає більше часу, ніж це було б без брекет-системи, це набагато краще за лікування численних уражень від карієсу в майбутньому.