Читання - це цікавий і досить ефективний спосіб розширити свій словниковий запас і краще засвоїти граматику мови. Розуміння англійської покращується під час читання - це називається пасивним володінням мовою. Здобути таку навичку набагато легше, ніж навичку письма або говоріння, але вона не менш важлива. Порадами про те, як правильно почати читати книги англійською, щоб отримати максимум ефекту, експерти https://englishprime.ua/uk/ діляться далі в матеріалі.

Як правильно читати книжки англійською зі словником або без

Як читати англійською?

З самого початку потрібно визначити особистий рівень володіння цією мовою, щоб під нього знайти відповідні книги. Найприємніше, що немає причин обмежувати себе в підборі жанрів і авторів. Найлегше і найцікавіше читати саме те, що дійсно хочеться.

Наприклад, це може бути улюблена фентезі-історія або ж захопливий детектив, але з одним застереженням - адаптовані для відповідного рівня володіння англійською. Так, книжки для рівня А2 (нижчого за середній) можуть бути написані двома мовами. На цьому рівні дуже зручно читати книги англійською з паралельним перекладом на українську або російську. Новачкам спеціалісти радять читати перш за все суто дитячі історії.

Впоравшись із першою книжкою, варто прислухатися до кількох корисних порад для вибору подальшої літератури:

  1. Не потрібно брати книжки, які повністю зрозумілі, і навпаки - які надто важкі для розуміння.
  2. Перед читанням бажано побіжно переглянути текст - у ньому не мають надто часто зустрічатися незнайомі слова.
  3. Переходити до повноцінного оригіналу можна, прочитавши хоча б п'ять адаптованих книжок.
  4. Тим, хто володіє рівнем В2 (вище середнього), є сенс почати читати книгу англійською мовою саме британських та американських авторів замість того, щоб братись за переклади авторів з інших країн.

Завдяки цьому досягти успіхів у читанні можна вже за пару-трійку місяців. Але при цьому не можна також забувати про навчання з кваліфікованим викладачем. Він допоможе легше впоратися з новими словами, поліпшити вимову і прискорити читання. З викладачем можна також обговорювати сюжети, вести дискусії.

Як поліпшити якість читання англійською?

Описані далі правила допоможуть не тільки краще читати, а й отримати додаткову користь.

Читати вголос і перечитувати

Чому це корисно? Завдяки такому підходу багато уваги приділяється правильності вимови, поліпшується сприйняття на слух. Часто в онлайн додатках для читання іноземних книг є функція озвучення носієм. Тому в деяких випадках не завадить звіряти правильність вимови. Однак читання вголос може пригальмувати сприйняття сюжету. Тож не зайвим буде прочитати ту саму сторінку ще раз, але подумки. Це дасть змогу не втрачати концентрації.

Виділяти нові слова

Виокремлювати незнайомі слова та мовні звороти - корисна справа. Вона допомагає отримувати задоволення від процесу читання. Завдяки виділенню з усією незнайомою лексикою можна буде розібратися і пізніше. Для паперової книги підійде простий олівець, для електронної - спеціальний маркер. Для загального розвитку корисно також виділяти або виписувати в окремий словник цікаві ідіоми й так звану "гру слів".

Обирати лише важливі слова

Ця порада прямо випливає з попередньої. У тексті може виявитися досить багато незрозумілих слів і фраз, але розбір кожного ризикує перетворити цікаве читання на нудну рутину. Щоб цього не сталося, для вивчення потрібно обирати не більше 5-10 слів на одну сторінку. Насамперед це мають бути ті, які приблизно зрозумілі, виходячи з контексту речення. Решту слів також можна перекладати за бажання, але зазубрювати їх не обов'язково.

Намагатися зрозуміти загальний зміст

Якщо книжка обрана правильно, зрозуміти сенс кожного абзацу або загалом глави, читачеві буде цілком під силу. Головне спиратися під час читання на загальний контекст знайомих слів і речень. Це дасть змогу читати більш вдумливо, краще поглиблюватись в сюжет. Також слід враховувати те, що багато слів в англійській мові мають не одне єдине значення.

Чергувати різні варіанти роботи з текстом

Тривале опрацювання незнайомої лексики може набриднути досить швидко. До того ж це суттєво уповільнює процес читання та сприяє втраті інтересу до сюжету. Тому роботу з текстом можна чергувати, наприклад, за розділами чи кількістю сторінок. Наприклад, п'ять сторінок читати й аналізувати незнайомі слова, наступні п'ять – просто читати, без жодного опрацювання, і так далі всю книжку. Це справді корисно і дає змогу не втрачати бажання дістатися до останньої сторінки, особливо якщо це щось з адаптованих книг англійською мовою.

D74b5Mg3vpOs0ATKSTSJFD7NAfEiPDk0UIWN1jXb37RqqYnwUcUOVdc5pN-SNOBlPd3OJ_L0FsT9-o01WaCoK5egIoeHaXhKh3X8x_-n8qRGASp-KmzbmU8RxG4OIHuvUwaYSpEtX6oepsvNH9aEVA

Найлегше виробити нову звичку, якщо повторювати її регулярно. Тому бажано приділяти читанню хоча б трохи часу щодня. Буде набагато ефективніше читати щодня по чверті години, ніж раз на тиждень по годині. Крім того, на день завжди можна знайти 10-15 хвилин, щоб розслабитися і трохи почитати.