На біль у попереку скаржиться багато людей. Щоб його усунути або запобігти серйозним травмам, лікарі іноді радять пацієнтам носити корсети для поперекового відділу хребта.
Носіння бандажу повинен рекомендувати лікар. Спеціаліст підкаже тривалість використання, жорсткість виробу. Нехтувати такими рекомендаціями не варто.
Коли може бути призначений попереково-крижовий бандаж
Бандаж на попереково-крижовий відділ має високу задню стінку. Вона охоплює надпоперекову область і таз. Завдяки такій особливості вироби сприяють попередженню та лікуванню патологій, які відбуваються в м’язових і кісткових тканинах у даному відділі хребта.
Вироби медичного призначення фіксують потрібну ділянку завдяки спеціальним ребрам жорсткості. Як правило, їхня основа еластична, а кріплення здійснюється за допомогою спеціальних ременів. Завдяки їм ступінь затягування можна регулювати.
Фахівці рекомендують носити підтримку тим, у кого спостерігається грижа хребта, остеохондроз, остеопороз, радикуліт, спондильоз, постійний біль у спині. Необхідна вона і під час відновлення та реабілітації в постопераційний період, після отриманої травми у поясному відділі.
Якими бувають бандажі
Корсет попереково крижовий напівжорсткий — пристосування для фіксації хребта, яке не сковує рухи. Призначається:
- з профілактичною метою, для попередження певних видів захворювань;
- при больових відчуттях у поперековій зоні;
- після перенесених операцій у нижній частині спини.
Такі пристосування лікарі також радять надягати жінкам після народження дитини при сильному розходженні тазових кісток.
Перевагами виробу називають легку вагу та компактність, непомітність під час носіння. Серед недоліків: потреба прати виключно вручну, ризик появи алергічної реакції.
Жорсткий корсет попереково-крижовий з ребрами жорсткості – засіб, що щільно фіксує поперековий відділ, через що сковує рухи. Використовують лише пацієнти, які зазнали серйозних травм або перенесли операцію на хребті.
Головна перевага – щільна фіксація, завдяки якій реабілітація хворого прискорюється. Висока задня Але його неправильно підібрати або вдягнути, це може серйозно нашкодити здоров'ю.
Як правильно вибрати
Переглядаючи на сайті Baldinelli.ua асортимент продукції, щоб купити бандаж попереково-крижовий, потрібно звертати увагу на наступне.
Тип і жорсткість виробу
Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря. Тільки фахівець має вирішувати, який тип виробу підходить в конкретному випадку: коригуючий або підтримуючий, яку він повинен мати жорсткість.
Розмір пристосування
Дехто з виробників вказує на упаковці об’єм талії, інші – попереку. Через це показники відрізняються. Тому найкраще купувати медичні вироби після примірки. Якщо ж це неможливо, то слід виміряти параметри талії та попереку, щоб менеджери допомогти правильно підібрати корсет.
Матеріал виготовлення
Популярними варіантами є трикотажні корсети та сітчасті вироби. Трикотажні пристосування непомітні при носінні навіть під легким одягом. Але у спекотні дні краще одягати сітчасті корсети, завдяки яким тіло дихає, не потіє.
Як правильно носити попереково-крижовий ортопедичний пояс
Корсет можна носити трохи довше шести годин. В деяких винятках цей термін можна продовжити до 12 години. Але це тільки за дозволом лікаря.
Корсет не можна сильно затягувати. Щоб він не натирав, виріб одягають поверх бавовняного одягу – майки, футболки.
Носити бандаж потрібно тільки при болях та фізичних навантаженнях. У виробі не можна спати.