Електричні генератори які використовуються для резервного живлення приватного будинку або комерційного об'єкту є портативними електричними станціями. Ці складні пристрої поєднують в собі елементи генеруючої системи і дизельних або бензинових двигунів внутрішнього згоряння. Завдяки інноваційним розробкам і їх активному застосуванню, механізми генераторів можуть досягти мінімального рівня споживання палива і водночас – високої ефективності.
Одні з простіших і невибагливих у застосуванні генеруючих пристроїв – генератори Forte, що можуть працювати з базовим простим обслуговуванням та мінімальними вимогами для ресурсного забезпечення. Онлайн-магазин Буд Постач пропонує якісні та витривалі, ефективні та економні генератори на бензині чи дизелі в асортименті. Також онлайн-магазин пропонує всі необхідні для роботи та домашнього господарства механізми, пристрої, інструменти та інше.
Поточне і планове обслуговування генератора
Як і будь-які генеруючі пристрої, електрогенератори для побуту чи комерційного використання, треба обслуговувати. Для цього необхідно провести процедуру запуску генератора та проведення стартового ТО. Робота генератора потребує також обов'язкового поточного обслуговування, наприклад контролю кількості палива та мастила. Заливати нову порцію палива у бак можна лише тоді, коли генератор вимкнено. Це правило стосується як бензинових, так і дизельних версій.
В поточне обслуговування бензинового генератора входить декілька важливих операцій:
- перевірка рівня мастила перед початком запуску;
- перевірка наявності витікання палива;
- контроль роботи вихлопної системи;
- перевірка роботи дроселя карбюратора;
- контроль роботи пускового пристрою.
Після перших 30 годин роботи бажано замінити масло. Час відпрацьованих годин може змінюватись, в залежності від типу двигуна та моделі. Докладніше про побутову техніку, яку можна придбати в онлайн-магазині Буд Постач можна прочитати на офіційному сайті компанії, де є широкий асортимент інструментів та приладів, механізмів.
Через 2-3 місяці рекомендується перевірити і відрегулювати роботу свічки запалювання та повітряного фільтра. Коли генератор відпрацював 100 годин або як мінімум 6 місяців, потрібно провести такі види робіт по плановому ТО:
- чищення паливного фільтра або його заміна за потреби;
- перевірка екрана глушника;
- перевірка фітингів, затискаючих елементів.
Регулярне виконання всіх вимог поточного і планового ТО скоротить до мінімуму ремонтні роботи, а в більшості випадків усуне необхідність їх виконання взагалі.
Перший запуск генератора
Перед запуском генератора необхідно провести детальний огляд і з'ясувати наявність чи відсутність механічних пошкоджень під час транспортування. Потім необхідно залити у паливний бак бензин або дизель і додати моторне масло.
Після того як відчинено паливний вентиль, можна запускати двигун за допомогою електростартера або ручним способом.
Якщо після запуску генератор пропрацював приблизно 10-15 хвилин без будь-яких зауважень в номінальному режимі і генерація струму відбувається відповідно до заявлених характеристик, бажано вимкнути генератор і запустити його повторно для початку роботи в стандартному режимі.
Відповідно до рекомендацій, які зазначені в інструкції з експлуатації, необхідно замінити моторне масло після відпрацювання ним початкового ресурсу. Так само слід потурбуватись про повітряний фільтр.
Виконання всіх рекомендацій виробника є обов'язковими для того, щоб почати роботу з максимальною користю і збереженням всіх основних параметрів роботи на тривалий час без ремонтів та заміни деталей.