Що таке будівельний паспорт споруди?

Будівельний паспорт будівлі – це документ, в якому вказані технічні характеристики елементів конструкції, пов'язані з виконанням суттєвих вимог: огляд всіх частин будівлі, інструкції з експлуатації, обслуговування, технічного обслуговування та ремонту, клас енергозбереження тощо.

Тобто цей документ, присвоєний будівлі, відображає весь перелік здійснених будівельно-монтажних процедур, застосовані енергозберігаючі заходи після того, як об'єкт було здано в експлуатацію.

Відповідний документ можна сміливо назвати повним описом будівлі або споруди, що відображає всі деталі її поточного стану, відповідність визначеним вимогам до подібних об'єктів, описує весь спектр перепланувань, змін, опис усіх наявних будівельних та супровідних документів споруди – проекти, дозволи, сертифікати, приписи для зміцненн, а також при необхідності й енергозбереження, ремонту та обслуговування.

Як оформлюються обстеження та паспортизація технічного стану будівель та споруд?

Паспортизація будівель-новобудов та інших споруд в Україні оформляється, ґрунтуючись на документах проекту під час зведення. Усі будівлі, введені в експлуатацію, мають технічні паспорти. Копія технічного паспорта має зберігатися.

Вже збудовані споруди можуть отримати технічний паспорт після того, як пройдуть процедуру обов'язкового обстеження конструкції будівлі, енергоефективності, а також усіх установок у будівлі, у тому числі електромонтажних, сантехнічних, водопровідних, енергозберігаючі технології та інші.

Паспортизація будівель закінчується звітом, який подається разом із двома копіями технічного паспорта. Графік здійснення заходів щодо безпечного експлуатування будівель, зазначених в акті та вписаних у технічному паспорті, складається власниками будівель.

Будівельний паспорт може бути складений також на частину чи етап спорудження у випадках, коли частини чи етапи використовуються чи виконуються на умовах, передбачених законодавством.

Під час паспортизації відомості про зміни конструкції, що відбулися у процесі її експлуатації, доповнюються особами, які мають право на складання паспорта конструкції та надаються власником.

Окрім будівель, будівельні паспорти потрібні для всіх капітальних ремонтів, реконструкцій, переробок, заходів,що пропнує програма енергозбереження, та інших будівельних робіт, для яких потрібний дозвіл на будівництво.

Технічний чи будівельний паспорт не є необхідністю у разі зведення тимчасової споруди, добудови або споруди без присвоєння характеристик постійного будівництва на підставі діючого детального плану забудови.