Виростити добрий урожай без підбору правильного добрива не вдасться. На ринку пропонується широкий асортимент пропозицій, але популярністю користуються мінеральні добавки комплексного типу. У складі міститься кілька корисних речовин, що дозволяє забезпечити збалансоване живлення рослин. Їх особливість у тому, що вони можуть застосовуватися на будь-якому ґрунті, тому що підживлення розчиняється у воді, при цьому не змінюючи кислотність.
Проблема фермерів полягає у визначенні балансу корисних компонентів у ґрунті. Якщо проводити систематичне збільшення родючості, це позначиться на рівні врожайності. Вирішенням ситуації буде комплексне добриво, в якому розраховано необхідну норму.
Які бувають мінеральні добавки?
На полицях магазинів можна знайти підживлення двох типів: рідке та гранульоване. Залежно від методу виробництва вони діляться на:
- Змішане – комбінування найпростіших добавок;
- Складно-змішане (комплексне рішення, при якому в одній гранулі міститься кілька поживних речовин);
- Складне (забезпечують хімічну взаємодію компонентів);
Мінеральні добрива виробляють для всіх культур, враховуючи:
- Хімічні особливості ґрунту;
- Тип підживлення;
- Нюанси фази розвитку рослини;
Виробники вказують на упаковці, як часто і в яких кількостях потрібно вносити речовину.
Переваги комплексних мінеральних добрив
Незалежно від того, невеликий у вас город або ферма, представлене рішення буде оптимальним, що має такі переваги:
- Пропрацьований склад із додаванням кількох активних речовин;
- Відмінна розчинність;
- Легкодоступність з'єднання;
- Зменшена кількість баластових речовин;
- Універсальність використання;
- Поповнення потреб рослин;
- Поліпшення якості продукції;
У продажу представлені різні види комплексних добрив, що відрізняються за складом. Для підбору потрібного варіанту, необхідно докладніше ознайомитися з активними компонентами. Наприклад, це може бути: амофос, нітроамофоска. Будь-яка продукція містить азот і фосфор, а от сірка та калій зустрічаються рідше. Такі добавки легко поглинаються кореневою системою і можуть застосовуватися як для основного внесення, так і для підживлення. Якщо ґрунт важкий, то внесення краще запланувати на осінь, а для легкого – на початок весни. В залежності від побажань, ви зможете підібрати необхідний варіант. Доступна вартість та практичність використання гарантуються.