Вчителі вже давно не викликають у школярів тремтіння в колінах. Тим більше, коли мова йде про онлайн навчання в сучасній українській школі. Зараз батьки впевнені, що якщо «не в совку живемо», то знання повинні даватися легко, весело та в ігровій формі.
По першому пункту суперечки немає: глибока симпатія між учителем та учнем позитивно позначається на успіхах у навчанні.
Але вчитель - не подружка з двору і не друг. Вчитель – доросла, розумна та успішна людина, з великим життєвим досвідом, з гарною освітою та виразною системою цінностей. Дружба не може бути рівноцінною для обох сторін. В ідеалі учень хоче бути подібним до свого вчителя. Субординація та авторитет вчителя, слово честі, цьому не заважають.
Не варто боятися встановлення «вчитель завжди правий». Успішна і впевнена в собі людина спокійно визнає свої помилки, легко може вибачитися, якщо не має рації, і зізнатися, що чогось не знає, пообіцявши в цьому розібратися. Адекватна і розумна людина не буває «завжди правий».
Загалом – довіряйте вчителям! Точніше, довіряйте добрим вчителям.
Загальна проблема – де знайти хорошого вчителя?
Так, до речі, а де?
У педагогічних ВНЗ вчать погано. Стара гвардія професорсько-викладацького складу йде природним чином, але це лише одна причина. Навіть з їхньою педагогічною майстерністю вчити сучасних студентів важко, тому що вчорашні школярі просто «взагалі нічого не знають», а точніше, не мають необхідних навичок, умінь і знань, щоб продовжити свою освіту.
ЗНО – чудовий спосіб з мінімальною (або навіть нульовою) корупцією вступити до ВНЗ.
А вчитись як? Чи достатньо знань, умінь та навичок дає школа, щоб продовжити (не розпочати з нуля!) освіту в університеті?
Спойлер: ні, мало. У більшості студентів не вистачає шкільних знань та вміння працювати.Тоді на допомогу приходить онлайн-школа з адекватно організованим форматом дистанційної освіти. Випускники такої школи здебільшого внутрішньо вільні, мають почуття гідності, чесні, готові до співпраці. Вони вимагають від викладачів застосування у навчальному процесі нових технологій та креативних форм навчання. Вони не бояться оцінювати роботу викладача, зокрема критично.
Загалом – довіряйте вчителям! Точніше, довіряйте добрим вчителям.
Дистанційна школа «Ліцей «Ангстрем»» пропонує якісну освіту за напрямами:
- Початкова школа онлайн1-4 класи
- Середня школа онлайн 5-9 класи
- Старша (профільна) школа онлайн 10-11 класи
- Екстернат онлайн
- Підготовка до школи онлайн
- Вільний слухач
- Курси та факультативи онлайн